| Weight | 69156723416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6923787706 × 6923557705 cm |
Dental X-ray, Dental X-ray, Radiography, Small Animal Dentistry, Veterinary
Login to purchase
Dental X-ray Software EzSensor 2.0
SKU: VDXS
Slim design digital dental x-ray sensor, IP68 waterproof and dustproof rating. Compatible with MyVetDent software.
No features added.
| Model | HDI - S |
|---|---|
| Dimension | 1.23 x 1.69 in (31.3 x 42.9 mm) |
| Active Area | 1.02 x 1.42 in (26 x 36 mm) |
| Pixel Array | Binning Mode: 1216x878 |
| Sensor Type | CMOS |
| Pixel Size Pixel | 29.6 |
| A/D | 12 Bits |
| Waterproof | IP68 |
| Energy Range | 55-70 KvP |
| Data Output (Interface) | Direct USB (USB 2.0) |
| Input Voltage | DC 5V, 1 AMP |
| Dynamic Range | ≥67 db |
| Theorical Resolution | 16.8 |
| Cable Length | 8.6 |
| Thickness | 0.19 in (4.8 mm) |
No resources available.







